Bel çantası ve pembe polo tişörtüyle adeta bir esnaf gibi rap kariyerine başlayan Brian Imanuel aka Rich Brian aynı label arkadaşı Joji gibi 88rising’in rüzgarını arkasına aldığı andan itibaren sürekli üreterek, sürekli yeni içerik yayınlayarak hiç albümü olmamasına rağmen bir kitle yaratmıştı. Bu rüzgarı taçlandırmak için artık bir albüm yayınlama zamanı geldiğinde ise uzunca bir süre albümün içeriğini gizli tuttu. Peki albüm çıktığında ne oldu ?

Rich Brian iTunes da ve diğer bir çok mecrada HipHop kategorisinde 1 numaraya çıkan ilk asyalı oldu.

Albüm iyi. Albüm gerçekten iyi. Vücudu ile ters orantılı olan kalın ve oturaklı sesi onun pek vokal oyunları yapmasına engel olsa da, Brian bunu kendi imza hareketi olan bir anda sesini arkaya alıp müthiş kalın ve duru bir şekilde punchline ı söyleme gibi bir silaha dönüştürmüş durumda. Son derecede ritmik bir flow kullanıyor olsa da yer yer saat gibi akan o ritmikliği bir anda ufak melodiler ile bölüyor. Trap etkileri hala tüm albümde devam etse de bunu çeşitlendirebilen ve farklılığını ortaya koyan bir beat kullanımı var.

Özellikle Cold ve joji feati Introvert alt yapı ve flow olarak albümün patlama noktası denebilir. Teknik kısımlarını bir kenara bırakıp sözlere ve hissiyata indiğimde ise yine tatmin olabiliyorum. Özellikle 2.şarkı Cold’un sözleri ve nakaratsız yapısına hayran olmamak elde değil. Bu şarkının ilk sözleri tüm albüme ışık tutuyor adeta;

Saw a car crash, it remind me of our first date

Şöyle takılıyorum, böyle akıyorum konseptinin ötesinde Brian çok daha zeki birisi ve söylemek istedikleri var. İlk zamanlarında bir MEME LORD olma yolunda ilerlese de ikili ilişkiler ve insanların ondan beklentileri üzerine oturaklı sözler yazmış bu albümde kendisi.

 

Cold, Introvert, Attention, Glow Like Dat, Tresspass ve Enemies albümün en güçlü şarkıları. Rich Brian genelde beatlerine çok özen gösteren ve vokalini bu beatlere göre şekillendiren birisi olduğu için her şarkının farklı bir havası, farklı bir yerleşimi var. Hiç bir anında WOW dedirtmese de sağlam ve oturaklı bir albüm kesinlikle.

Amen // Rich Brian // 88RISING // 2018
Akıcı FlowMüthiş AltyapılarCold ve Introvert <3
Albüm Lirikal Olarak Kendini Tekrar EdiyorBrian'ın vokalinde pek bir varyasyon yok
7.5Olmuş
Sound8
Özgünlük7.5
Atmosfer7
Yaratıcılık7
Samimiyet8
Reader Rating 0 Votes
0.0